osteoporoza.leczenie@wp.pl fb icon 325x325.150px
Slide background

badanie gęstości kości Łódź

Slide background

densytometria Łódź

Slide background

leczenie osteoporozy Łódź

Slide background

ortopedia Łódź

Slide background

terapia osoczem bogatym w czynnik wzrostu

Porady

 1. Lecz się i kontroluj w specjalistycznej poradni leczenia osteoporozy a nie w przypadkowych miejscach. Wiele wykonywanych badań gęstości kości (tzw. akcji) w poradniach POZ, w aptekach itp. jest przeprowadzanych nieprofesjonalnie i ma przede wszystkim cele komercyjne.

 2. Przyjmuj zalecone leczenie – pamiętaj - kości odwapniają się wiele lat więc nie oczekuj szybkiej poprawy. Leczenie jest przewlekłe – wieloletnie. Najważniejsza jest systematyczność. Jeżeli masz skutki uboczne po zastosowanych lekach niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.

 3. Koniecznie przyjmuj wapń z witaminą D3. Pamiętaj w aptekach są różne preparaty wapnia ( zawierają różne związki wapnia ). Różnią się one wchłanialnością i bezpieczeństwem stosowania. Optymalny preparat powinien zawierać 500 mg WAPNIA, 800 jm WITAMINY D3 oraz 200 mg MAGNEZU, który wspomaga wchłanianie wapnia

 4. Zmielone skorupki jaj kurzych są również źródłem wapnia. Niestety mają one ograniczoną wchłanialność i mogą powodować „kamienie nerkowe”. Lepiej stosować sprawdzone i bezpieczne preparaty wapnia dostępne w aptece np. z muszli ostryg

 5. Nie przerywaj leczenia na „własną rękę”

 6. Nie zmieniaj samowolnie zaleconego leku. Za leczenie odpowiada lekarz prowadzący. Nie daj sobie w aptece zamieniać leków!

Pamiętaj: Lek o tej samej substancji czynnej to nie ten sam lek!

 1. Kontroluj postępy leczenia wykonując densytometrię. Badanie powinno być wykonane nie częściej niż raz, dwa razy w roku.

 2. Rzuć palenie papierosów ( jeśli palisz) – nie każdy palacz będzie miał raka płuc ale prawie każdy osteoporozę. Nie nadużywaj picia kawy.

 3. Wykonuj codziennie ćwiczenia dostosowane do Twoich możliwości ( gimnastyka, spacery, basen, itp.)

 4. Staraj się unikać upadków: noś dobrze dobrane okulary, noś wygodne obuwie, nie wychodź z domu gdy jest ślisko, usuń z otoczenia wszelkie przeszkody o które można się potknąć.

   


  tematy: ortopedia, porady dla chorych, życie z osteoporozą, osteoporoza łódź, poradnia ortopedyczna

sprzet ortopedyczny

Chcesz dowiedzieć się więcej

o naszych usługach?

 

SPRAWDŹ