osteoporoza.leczenie@wp.pl fb icon 325x325.150px
Slide background

badanie gęstości kości Łódź

Slide background

densytometria Łódź

Slide background

leczenie osteoporozy Łódź

Slide background

ortopedia Łódź

Slide background

terapia osoczem bogatym w czynnik wzrostu

Ortopedia

 

 

 

             Klinika Zdrowej Kości, jako placówka ortopedyczna, zajmuje się szeroko pojętym problemem chorób kostno–stawowych oraz metabolicznych kości.

                 Specjalizujemy  się w leczeniu nieoperacyjnym chorób zwyrodnieniowych stawów. Bóle kręgosłupa, kolan, bioder to nasz „chleb powszedni'”.

                 Oferujemy pacjentom  USG ortopedyczne: stawów, mięśni oraz więzadeł wykonywane przez doświadczonych lekarzy ortopedów. Oprócz badania, każdy pacjent może mieć udzieloną ortopedyczną poradę lekarską  dotyczącą dalszego postępowania leczniczego.

                 Lekarze ortopedzi wykonujący badania USG stawów biodrowych u niemowląt  odbyli najlepsze szkolenia u twórcy metody badania, profesora Reinharda Grafa w Stolzalpe w Austrii.

       Klinika Zdrowej Kości stosuje nowoczesne leczenie regeneracyjne, które może zatrzymać lub odwrócić proces zwyrodnieniowy stawu. Proponujemy swoim pacjentom z problemami ortopedycznymi iniekcje z wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego, którego zadaniem jest poprawa warunków ruchu w stawie oraz działanie przeciwbólowe. Należy podkreślić że tego typu zastrzyki nie leczą uszkodzonych elementów stawu. Oferujemy również innowacyjne leczenie zastrzykami zawierającymi trzy substancje: kwas hialuronowy, chondroitynę i glukozaminę. Chronią one stawy przez cały rok, redukują ból, przywracają funkcję chrząstek stawowych, redukują zwyrodnienia, poprawiają sprawność stawów. Wykonujemy również  iniekcje z czynników wzrostu otrzymanych z krwi obwodowej pacjenta, tzw PRP oraz komórki macierzyste krwi pępowinowej z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Są to bardzo aktywne metaboliczne komórki dające szanse pacjentom na regeneracje stawu. Wiele innych poradni ortopedycznych proponuje pacjentom pozyskiwanie komórek macierzystych z tłuszczu co wiąże się z operacją, większym ryzykiem oraz brakiem informacji czy w pobranym tłuszczu w ogóle są aktywne komórki.

           Zarówno w przypadku leczenia ortopedycznego zachowawczego, jak i operacyjnego ogromną rolę odgrywa rehabilitacja. Oferujemy konsultacje  doktora rehabilitacji, który indywidualnie dobiera  ćwiczenia fizyczne, zwiększające ruchomość stawu, jak i różnego rodzaju zabiegi fizykoterapeutyczne wykonywane przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Dobieramy specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i oferujemy możliwość jego zakupu w Klinice.

              W ramach ortopedii zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem osteoporozy. Posiadamy nowoczesny densytometr marki LUNAR General Electric USA, który  został zainstalowany w Klinice w sierpniu 2017r i jest najbardziej zaawansowanym modelem densytometru na świecie do badania gęstości kości dzieci i dorosłych oraz badania składu ciała.  Leczenie osteoporozy obejmuje zastosowanie  leków, zapobieganie upadkom, zalecenia dietetyczne oraz przyjmowanie wapnia i witaminy D3. Pacjenci, którzy nie mogą przyjmować leków doustnych otrzymują leczenie w formie zastrzyków, które wykonywane są w naszym gabinecie zabiegowym. Leki te podaje się co 3,  6 lub nawet co 12 miesięcy.

        W Klinice można wykonać badanie laboratoryjne, które pozwalają na poszerzenie diagnostyki ortopedycznej.

  Aby pacjenci Kliniki byli w pełni zadowoleni z usług ortopedycznych przyświeca nam hasło:

”każdy pacjent jest tak przyjmowany jak sami chcielibyśmy być przyjmowani”.

 

Nasi pacjenci przyznali Klinice „Laur Pacjenta 2015/2016”.

Lekarzom ortopedom: dr Rafałowi Plebańskiemu  i Maciejowi Sędzickiemu został przyznany tytuł LEKARZ PRZYJAZNY PACJENTOM.    

 


Tematyka artykułu: Ortopedia Łódź, Przychodnia ortopedyczna, Leczenie w poradni ortopedycznej, Lekarz ortopeda.

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej

o naszych usługach?

 

SPRAWDŹ